Skip to main content

1.    Podobnie jak w okresie wakacyjnym, w pierwsze niedziele miesiąca, będziemy głosili Słowo Boże podczas Mszy świętych. Jest to wyraz naszej troski o rozwój wiary, ponieważ jak mówi Pismo św.: „WIARA RODZI SIĘ Z TEGO CO SIĘ SŁYSZY”. Natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z procesją eucharystyczną będzie w tym dniu o godzinie 18.00.

2.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

w piątek – święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, zwane świętem Matki Bożej Siewnej; na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.30 będą głoszone kazania;

w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

3.    W Pierwszy Czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i Zakonu.

4.   Jak już wspominaliśmy, w dniach od 7 do 9 września w klasztorze, odbędzie się konferencja naukowa z racji 570 lat pobytu OO. Bernardynów w Krakowie. Na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie. W sposób szczególny zapraszamy na Jubileuszową Mszę św. – 9 września, o godzinie 18.30. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi O. dr Konrad Cholewa, definitor generalny naszego zakonu z Rzymu. Chcemy w ten sposób podziękować Panu Bogu i ludziom za naszą ponad pięciowiekową obecność pod Wawelem.

5.    Za tydzień po Mszach świętych, przed naszym kościołem, kwestować będzie Sekcja Charytatywna z Parafii Wszystkich Świętych.

6.    Wszystkim Solenizantom, i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny lub urodziny życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Św. Szymona z Lipnicy.