Skip to main content

1.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
–  we wtorek o godz. 18.00 – uroczyste zakończenie Nabożeństw Różańcowych z Procesją Eucharystyczną;
–  w środę – uroczystość Wszystkich Świętych; porządek Mszy świętych będzie niedzielny. O godz. 18.30 — Msza święta bez kazania, a po niej Procesja Żałobna do 5-ciu ołtarzy z Wypominkami i modlitwą za zmarłych;
–  w Pierwszy Czwartek miesiąca – Dzień Zaduszny — porządek Mszy świętych jak w dni powszednie, z dodatkową Mszą o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 Procesja Żałobna do 5-ciu ołtarzy z Wypominkami i modlitwą za zmarłych;
– w Pierwszy Piątek – wspomnienie wszystkich wiernych Zmarłych Zakonu Św. Franciszka z Asyżu;
– w sobotę – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

2.   Od środy o godz. 17.45 będziemy odczytywać imiona Zmarłych, a następnie o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Drogę Krzyżową lub odmówimy Różaniec. Natomiast „Wypominki” roczne odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 15.00 — wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj nasi Współbracia przyjmują po Mszach świętych na „Wypominki” listopadowe i całoroczne do godz. 17.00. W tygodniu, kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii.

3.  W pierwszych dniach listopada można uzyskać odpusty za zmarłych:
– wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
– wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, a w inne dni roku – cząstkowy.
Trzeba również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu zupełnego, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.