Skip to main content

1.   W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

– we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2.    W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej – I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy w tych dniach do korzystania z Sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy św.

3.    W I sobotę miesiąca, wraz z Franciszkańskim Zakonem Świeckich, serdecznie zapraszamy na godzinę 18.00,aby uczcić Maryję przez rozważania tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 18.30 – na adorację Najświętszego Sakramentu.

4.    W dniach od 7 do 9 września zapraszamy na konferencję naukową z racji 570 lat pobytu OO. Bernardynów w Krakowie. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie. W sposób szczególny zapraszamy na Jubileuszową Mszę św. – 9 września, o godzinie 18.30. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi O. dr Konrad Cholewa, definitor generalny naszego zakonu z Rzymu. Chcemy w ten sposób podziękować Panu Bogu i ludziom za naszą ponad pięciowiekową obecność pod Wawelem.

5.    Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny lub urodziny
oraz uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny – życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Św. Szymona z Lipnicy.