Skip to main content

1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

–  w poniedziałek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów;

–  w środę – Uroczystość Św. Ojca Franciszka z Asyżu; w tym dniu o godz. 18.30 będzie sprawowana Msza św. koncelebrowana z kazaniem, a po niej – nabożeństwo „Transitus”, upamiętniające błogosławioną śmierć Św. Franciszka. Do tej Uroczystości przygotowywać nas będą kazania na Mszach św. o godzinie 9.00 i 18.30 – w trakcie trwania „Triduum” od 1 do 3 października. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

w czwartek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

– w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

2.    Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, a które gromadzimy się codziennie w październiku o godz. 18.00.

3.   W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Prośmy Pana żniwa o nowe powołania do kapłaństwa i Zakonu i wynagradzajmy Najśw. Sercu Pana Jezusa.

4.    W naszej wspólnocie klasztornej witamy bardzo serdecznie dziewięciu braci kleryków, którzy będą odbywali tutaj swoją formację duchową i intelektualną, natomiast od jutra podejmą studia filozoficzno-teologiczne w Instytucie Franciszkańskim. Życzymy im asystencji Ducha Świętego, opieki św. Szymona z Lipnicy – patrona studentów, oraz polecamy ich Waszej modlitwie.

5.    W dniu dzisiejszym, po Mszach św., kwestuje pod chórem Franciszkański Zakon Świeckich, działający przy naszym klasztorze. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc dla osób biednych i chorych, którymi opiekują się Bracia i Siostry z III Zakonu. Za każdy gest dobroci składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowania, Bóg zapłać!