Skip to main content

1. Dziś przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Podczas kwesty prowadzonej przez wolontariuszy, także przed naszym Sanktuarium, możemy wesprzeć materialnie program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II

2.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
–  w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 45 Rocznica wyboru Papieża Polaka – Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową;
–  we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
–  w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty;
–  w czwartek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana;
–  w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.

3.   W czwartek przypada Kwartalne Nabożeństwo za Zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz Zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.30.

4.    Przyszła niedziela rozpoczyna Światowy Tydzień Misyjny. Kolekta zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby misyjne.

5.   Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych i Nowennie do św. Jana Pawła II – codziennie o godz. 18.00.

6.  Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Przez cały listopad o godz. 17.45 będziemy odczytywać imiona zmarłych, a następnie o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Drogę Krzyżową lub odmówimy Różaniec. Natomiast „Wypominki” roczne odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 15.00 — wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj nasi Współbracia przyjmują po Mszach świętych na „Wypominki” – listopadowe i całoroczne, przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk zmarłych.

7.  Niech św. Jan Paweł II, Oddany Maryi Sługa Miłosierdzia wyprasza nam potrzebne łaski.